iWlkp.pl reklamy
KPP WĄGROWIEC

Pobita kobieta w ciężkim stanie znaleziona w parku, sprawca odpowie za usiłowanie zabójstwa

Zdjęcie: KPP Wągrowiec

Zarzuty znęcania się i usiłowania zabójstwa zostały postawione mężczyźnie, który w piątkowy wieczór omal nie doprowadził do zgonu 39-letniej wągrowczanki. Dziś Sąd Rejonowy w Wągrowcu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W piątek około godziny 22:30 na telefon alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna, który poinformował o odnalezionej kobiecie, która pobita leżała na trawniku w parku miejskim przy plaży. Kobieta nie kontaktowała, miała widoczne obrażenia głowy.

Na miejsce wezwana została karetka pogotowia, kobieta zabrana została do szpitala, gdzie lekarze określili jej stan jako ciężki, jej organizm był wychłodzony, a temperatura spadła o kilka stopni. Postanowiono przetransportować ją na oddział neurochirurgii szpitala w Pile.

Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że obrażenia powstały w wyniku pobicia, najpewniej przez mężczyznę, który tego wieczora był z kobietą w pobliskim klubie. Po godzinie policjanci znaleźli go na terenie Wągrowca, na jednym z osiedli w centrum miasta. Został on zatrzymany i doprowadzony do wągrowieckiej komendy. Przy mężczyźnie policjanci ujawnili rzeczy osobiste kobiety, m.in. jej dokument tożsamości. W trakcie jego przeszukania ujawniono też portfel z zawartością, w którym znajdowały się m.in. dokumenty jednego z pracowników wągrowieckiego szpitala.

Policjanci wyjaśniający sprawę dokonali ustaleń, które w wysokim stopniu uprawdopodabniały przebieg piątkowego wieczoru. Te zostały przekazane Prokuratorowi Rejonowemu, który dysponując także wstępnymi opiniami lekarzy specjalistów udzielających kobiecie pomocy, sformułował wobec zatrzymanego zarzut znęcania się nad kobietą oraz usiłowania pozbawienia jej życia. Kolejnym postawionym zarzutem jest przywłaszczenie torebki należącej do pełniącej dyżur pracownicy wągrowieckiego szpitala. Zatrzymany podczas czynności w prokuraturze złożył obszerne wyjaśnienia, nie przyznając się do zarzucanych mu czynów.

Prokurator dysponując zebranym materiałem dowodowym sformułował wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Dziś przed południem Sąd Rejonowy w Wągrowcu przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara od 10 do 30 lat pozbawienia wolności, albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wągrowiec/asp. Dominik Zieliński


Czytaj również

CERMOTOR
Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika