iWlkp.pl reklamy
KPP ŚRODA WIELKOPOLSKA

Podawał się za sprzedawcę, sam dostarczył paczkę. Pobrał opłatę i uciekł

Średzcy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji zatrzymali na terenie województwa śląskiego 30 - letniego mężczyznę, który oszukał mieszkańca powiatu średzkiego. Oszust nie tylko podawał się jako internetowego sprzedawcę, ale także sam dostarczał paczki za pobraniem, w których zamiast zamówionych sprzętów muzycznych umieszczał jedynie bezwartościowe przedmioty o zbliżonej wadze.

W lutym br. doszło do oszustwa na terenie powiatu średzkiego na kwotę ponad 5000 zł. Mieszkaniec zamówił za pośrednictwem jednego z internetowych portali, wystawioną na sprzedaż „konsolę dj-ską”. Paczka została zamówiona z opcją zapłaty przy odbiorze towaru. Kilka dni później oszust skontaktował się telefonicznie z ofiarą informując, że paczka zostanie dostarczona w dniu dzisiejszym i prosił o odliczoną gotówkę za przesyłkę. Oszust pojawił się w drzwiach domu z paczką, co do której pokrzywdzony nabrał podejrzeń. W momencie, kiedy mieszkaniec powiatu średzkiego zapytał kuriera o możliwość otwarcia paczki oszust uciekł z pieniędzmi. Podejrzenia ofiary potwierdziły się, gdyż po otwarciu paczki w jej wnętrzu znajdowały się elementy drewniane.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego, którzy przejęli sprawę na podstawie wykonanych czynności dochodzeniowych udali się ponad 400 km na teren województwa śląskiego w celu zatrzymania wytypowanego sprawcy oszustwa, którym okazał się być 30-letni mieszkaniec powiatu mikołowskiego. Mężczyzna na co dzień pracował jako prawdziwy kurier i oferował ten sam towar na różnych portalach aukcyjnych.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie łącznie trzech zarzutów, co do których się przyznał. Jak się okazało oszust w podobny sposób działał na terenie województwa opolskiego oraz mazowieckiego, za co grozi mu kara od 6 miesięcy nawet do 8 lat pozbawienia wolności, o czym zadecyduje Sąd Rejonowy w Środzie Wlkp.

Źródło: KPP Środa Wlkp.

Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika