iWlkp.pl reklamy
KMP KALISZ

Podejrzany o zabójstwo może spędzić resztę życia w więzieniu

Zdjęcie: KMP Kalisz

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 34-latka podejrzanego o zabójstwo, do którego doszło w miniony weekend w Kaliszu. Mężczyzna usłyszał już zarzut w prokuraturze. Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Podejrzanemu grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

 

- W nocy 18 marca 2023 r. ratownicy medyczni zostali wezwani do 40-letniego mężczyzny, który miał się źle poczuć. Na miejscu okazało się, że podczas kłótni z innym mężczyzną, 40-latek został zraniony nożem. Pomimo podjętej reanimacji kaliszanina nie udało się uratować. Jeszcze na miejscu zdarzenia policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 33 lat, którzy mogli mieć związek ze sprawą. Kolejne dwie osoby (mężczyźni w wieku 31 i 34 lat), zostały zatrzymane przez policjantów z Wydziału Kryminalnego kilka godzin po zdarzeniu - relacjonują kaliscy mundurowi.

Na miejscu, podczas oględzin policjanci zabezpieczyli m.in. nóż, którym posłużył się sprawca. Praca policjantów pionu kryminalnego przyczyniła się do wytypowania i zatrzymania sprawcy tego przestępstwa. Okazało się, że to zatrzymany w niedzielny poranek 34-latek, śmiertelnie ranił kaliszanina.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy, dał prokuratorowi z Prokuratury Rejonowej w Kaliszu podstawy do przedstawienia 34-latkowi zarzutu. Mężczyzna odpowie za zabójstwo. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kaliszu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Źródło: KMP Kalisz


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika