iWlkp.pl reklamy
KPP OBORNIKI

Podpalił pustostan, wcześniej groził śmiercią bezdomnym

Zdjęcie: zdjęcie poglądowe

Dzięki błyskawicznej reakcji służb ratunkowych nie doszło do tragedii. Mężczyzna, podejrzany o podpalenie pustostanu hali magazynowej, gdzie przebywały osoby bezdomne, został zatrzymany przez policjantów i usłyszał zarzuty. Zgodnie z postanowieniem sądu został tymczasowo aresztowany.

4 listopada br. około godziny 23:00 oborniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze pustostanu hali magazynowej. Gdy dotarli na miejsce, zastali strażaków przeprowadzających akcję gaśniczą. Dzięki błyskawicznej akcji służb ratunkowych nie doszło do tragedii, ponieważ z budynku wyprowadzono dwie osoby bezdomne.

W toku podjętych czynności policjanci ustalili, że podpalenia hali dokonał 35-letni mężczyzna, który wcześniej groził osobom bezdomnym pozbawieniem życia poprzez podpalenie pustostanu hali magazynowej, w której przebywali.

13 listopada br. w trakcie wykonywania czynności służbowych oborniccy dzielnicowi zatrzymali podejrzanego o podpalenie hali.

Na rękach 35-latka zatrzasnęły się kajdanki. Mężczyzna został przesłuchany. Przedstawiono mu 2 zarzuty dotyczące sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w postaci pożaru oraz gróźb karalnych kierowanych wobec osób bezdomnych.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Źródło: KPP Oborniki

Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika