Policja Środa Wlkp.

Pokrzywdzony w kolizji zgłosił sprawę policji. Okazało się, że był nietrzeźwy

Pokrzywdzony w kolizji zgłosił sprawę policji. Okazało się, że był nietrzeźwy
Zdjęcie: KPP Środa Wlkp.

55-letni obywatel Ukrainy, który zdecydował się wsiąść za kierownicę pod działaniem alkoholu swoją podróż zakończył po udziale w kolizji drogowej. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

Do zdarzenia drogowego doszło w niedzielę 17 maja 2026 roku na ul. 20 Października w Środzie Wlkp. Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący Skodą Rapid podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Peugeotem 307. 

Zdarzenie zostało zgłoszone przez pokrzywdzonego - 55-letniego obywatela Ukrainy. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi sprawdzili stan trzeźwości zgłaszającego. Badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a jego pojazd został zabezpieczony administracyjnie. Kierujący odpowie teraz przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.


Źródło: KPP Środa Wlkp.




Czytaj również

iWlkp.pl reklamy
WALBET

iWlkp.pl reklamy
LAGWOOD2

iWlkp.pl reklamy
PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN