iWlkp.pl reklamy
Poradnik

Poprawiny. Jaka suknia dla panny młodej?

Przyszła panna młoda najwięcej uwagi skupia na poszukiwaniu sukni ślubnej. Nic więc dziwnego, że o kreacjach na poprawiny słyszy się rzadziej. Jednak chcąc świętować drugi dzień z rzędu dobrze jest wiedzieć, jaki strój wybrać.

Drugi dzień świętowania czyli poprawiny, to zupełnie inna bajka niż wesele. Nie ma już oficjalnej przysięgi i nie ma tylu gości ile było dzień wcześniej. Przez to jest bardziej kameralnie. Najlepiej jest, gdy wśród znajomych czujemy się swobodnie i taka też ma być kreacja. Panny młode powinny postawić na wygodę! Nikt nie powinien mieć z tym większego problemu, tym bardziej, że poprawiny mają zupełnie inny charakter niż sam ślub.

 

Mimo, że drugi dzień świętowania nie wymaga wielkich poświęceń, nie można zapominać, że pierwsze skrzypce nadal gra panna młoda i to ona ma wyglądać zjawiskowo. Powinna wybrać sukienkę, która będzie wygodna, ale i efektowna. Nie musi być długa, może być przed kolano (ale niezbyt krótka), lub do kostek. Wedle uznania. Śmiało można postawić na dekoracyjne elementy, jak cekiny, korale, falbany. Specjaliści jasno mówią, że sukienka powinna być w tradycyjnym kolorze białym, ale nie ma na to reguły, w końcu to panna młoda o tym decyduje. Jednak stanowczo zabronione jest noszenie ciemnych kolorów.

 


Czytaj również

iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika