iWlkp.pl reklamy
Z prokuratury

Porwali i zgwałcili 14-latkę. Motywem miało być 20 zł za uszkodzoną grzałkę w e-papierosie

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu 3 kwietnia 2023 roku skierowała do Sądu Okręgowego w Poznaniu akt oskarżenia przeciwko dwóm osobom związanym z uprowadzeniem, a następnie brutalnym zgwałceniem małoletniej pokrzywdzonej. Paulina K. i Alan O. od dnia zatrzymania przebywają w areszcie śledczym. Przestępstwa, o które są oskarżeni zagrożone są karą od 5 do 15 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu zakończyła śledztwo dotyczące porwania i brutalnego gwałtu 14 – letniej mieszkanki Poznania. Zdarzenie miało miejsce 22 lipca ubiegłego roku. Tego dnia małoletnia została wciągnięta do samochodu kierowanego przez Paulinę K., a następnie wspólnie z Alanem O. i trojgiem nieletnich przemocą wywieziona z Poznania do miejscowości Złotniki. Tam, pozbawiona wolności i poniżana, została ona zgwałcona ze szczególnym okrucieństwem. Wszystkie osoby biorące udział w tym okrutnym traktowaniu pokrzywdzonej, nagrały jego przebieg telefonami komórkowymi. Jej cierpienia przerwali policjanci, którzy zawiadomieni o jej uprowadzeniu, podjęli skuteczną akcję poszukiwawczą i zatrzymali jej oprawców. Według ustaleń śledztwa, motywem ich działania była kwestia związana ze zwrotem przez pokrzywdzoną 20 zł za uszkodzoną grzałkę w e- papierosie.

Prokurator 39 – letniej wówczas Paulinie K. i 17 – letniemu Alanowi O. przestawił zarzuty dotyczące uprowadzenia, pozbawienia wolności i brutalnego zgwałcenia małoletniej pokrzywdzonej, a także utrwalania telefonami komórkowymi treści pornograficznych. Podejrzana odpowie przed sądem także za prowadzenie samochodu bez uprawnień oraz groźby wrzucenia do bagażnika i pobicia adresowane wobec nieletniego znajomego pokrzywdzonej.

Paulina K. i Alan O., od dnia zatrzymania przebywają tytułem środka zapobiegawczego w areszcie śledczym.

Oskarżeni częściowo przyznali się do winy, każde umniejszając swój udział w zarzucanych im przestępstwach.  

Grozi im od 5 do 15 lat więzienia.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Poznaniu

Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika