iWlkp.pl reklamy
PSP Konin

Pożar kamienicy, nie żyje jedna osoba

Zdjęcie: KM PSP Konin/JRG Nr 2 w Koninie

Tragicznie zakończył się pożar kamienicy przy ul. 3 Maja w Koninie. Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie wpłynęło o godz. 15.03, w dniu 12 maja 2023 r.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono wydobywający się dym z poddasza budynku. Dach uległ częściowemu zawalaniu, a pożar rozprzestrzeniał się na pozostałą część kamienicy. Na miejscu obecny był mieszkaniec, który ewakuował się z budynku przed przybyciem straży pożarnej oraz poinformował strażaków, że budynek zamieszkuje sam, ale czasami przebywają w nim osoby bezdomne.

Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego podali kilka prądów wody na palącą się kamienicę oraz w obronie na sąsiednie budynki mieszkalne. Na miejsce przybyło Pogotowie Energetyczne, które odłączyło zasilanie w części ul. 3 Maja. Ze względu na duże zadymienie oraz zagrażający stan budynku działania ratownicze w pierwszej fazie prowadzone były z zewnątrz budynku. Jednocześnie strażacy przeszukiwali pomieszczenia nie objęte pożarem, w celu wyeliminowania możliwości przebywania osób.

Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do przeszukania pomieszczeń objętych pożarem. W jednym z pomieszczeń na parterze budynku znaleziono nadpalone ciało mężczyzny. Niestety przybyły na miejsce zdarzenia lekarz potwierdził zgon mężczyzny.  

Dalsze działania strażaków polegały na dogaszeniu pogorzeliska.

Dochodzenie w sprawie okoliczności powstania pożaru prowadzi Policja pod nadzorem Prokuratury.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Konin i OSP Chorzeń.

Źródło: KM PSP Konin/st. kpt. Sebastian Andrzejewski
- Fotorelacja -


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika