iWlkp.pl reklamy
PSP Ostrzeszów

Pożar samochodu na DK11 w Rogaszycach. Nie żyje jedna osoba

Zdjęcie: KP PSP Ostrzeszów, KPP Ostrzeszów

W poniedziałek 9 października 2023 roku chwilę po północy na DK11 w miejscowości Rogaszyce doszło do tragicznego wypadku.

 - W dniu 9 października 2023 roku o godzinie 00:18 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie otrzymało zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego przy drodze krajowej nr 11 w miejscowości Rogaszyce (gmina Ostrzeszów) - podaje st. str. Noemi Biel z KP PSP Ostrzeszów.

 

Pojazdem podróżowały 3 osoby. Wypadek okazał się śmiertelny. Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że zmarły w wyniku wypadku to 17-latek.

 

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej zastano samochód osobowy objęty całkowicie pożarem. Pojazdem podróżowały 3 osoby. W momencie naszego przybycia dwie osoby poszkodowane znajdowały się poza pojazdem. Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych podali jeden prąd gaśniczy na palący się samochód. Dwóm osobom poszkodowanym udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie odnaleziono trzecią osobę poszkodowaną, której pomocy udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego. Podczas medycznych czynności ratunkowych lekarz stwierdził zgon jednej osoby poszkodowanej. Pozostali  poszkodowani zostali zabrani do szpitala - dodaje st. str. Noemi Biel.

W zdarzeniu brał udział także pies, niestety nie przeżył. W działaniach na miejscu zdarzenia brały udział zastępy z PSP Ostrzeszów oraz OSP Ostrzeszów, policja, prokurator oraz ZRM.

 

AKTUALIZACJA

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, na prostym odcinku drogi krajowej K11, poza obszarem zabudowanym, 19-letnia mieszkanka Ostrzeszowa, kierując samochodem marki BMW, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechała na prawe pobocze, a następnie na przydrożną łąkę, gdzie auto zaczęło się palić. W pojeździe oprócz kierującej znajdowało się dwóch pasażerów. Jeden z nich, 17-letni mieszkaniec gminy Ostrzeszów w wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu, natomiast drugi pasażer, 19-letni mieszkaniec Ostrzeszowa, trafił do szpitala w Ostrzeszowie. Kierująca pojazdem była trzeźwa i została przetransportowana do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim celem ustalenia obrażeń. Szczegółowe okoliczności zdarzenia ustalone zostaną w toku prowadzonego przez ostrzeszowską komendę postępowania - wyjaśnia st. asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP Ostrzeszów.

 Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika