iWlkp.pl reklamy
Ciekawostki

Problemy z uciążliwym sąsiadem

Uciążliwy sąsiad to obawa osób, które kupują nieruchomość. A bywa też tak, że mamy z nim do czynienia od wielu lat. Co zrobić?

Mieszkając w domu jednorodzinnym, od czasu do czasu warto przymknąć oko na robioną raz na kilka miesięcy imprezę przez dzieci sąsiadów z dodatkiem głośnej muzyki. Co jednak zrobić, gdy się to powtarza dość często? Jeśli nasze prośby w tym przypadku nie pomagają, to musimy postawić na bardziej radykalne kroki i zadzwonić na policję lub straż miejską.
 
Jeśli chodzi o rozpalanie ognisk na posesji, to w Polsce jest to zabronione i surowo karane. I rzecz nie dotyczy dymu wpadającego na nasze podwórko, a bardziej o bezpieczeństwo związane z pożarem. Oczywiście grill jest dozwolony.
 
Jeśli przeszkadza nam z kolei gałąź zza płotu, to mamy prawo ją obciąć. Jest w końcu po naszej stronie. Chcąc jednak żyć dobrze z sąsiadem, to warto go o tym uprzedzić, bo być może będzie chciał sam to zrobić.
 
Co by nie mówić, to zawsze warto rozmawiać z osobami, które mieszkają za "miedzą". Pamiętajmy, że dobry i zaufany sąsiad pomoże nam w wielu przypadkach. A nie od dziś wiadomo, że nie ma lepszego "stróża", niż dobry sąsiad.

Czytaj również

iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika