iWlkp.pl reklamy
KPP Wolsztyn

Prosto przez rondo, uderzył w barierki i znak, podróż zakończył na poboczu

Zdjęcie: KPP Wolsztyn

W niedzielne popołudnie (3 grudnia) kierujący Fordem mężczyzna przejechał z impetem na wprost przez Rondo Ofiar Katynia w Wolsztynie, a następnie uderzył w barierki ochronne i znak drogowy i zjechał na pobocze. W wyniku zdarzenia kierujący pojazdem został ranny i konieczna okazała się jego hospitalizacja. Wstępne ustalenia wskazują, że możliwą przyczyną feralnego manewru było zasłabnięcie mężczyzny.

03.12.2023 r. ok. godz. 14:00 na Rondzie Ofiar Katynia w Wolsztynie doszło do zdarzenia w którym uczestniczył kierujący Fordem Focusem 77-letni mieszkaniec Zielonej Góry.

Na miejsce skierowani zostali policjanci Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego, a także technik kryminalistyki.

W rozmowie z bezpośrednimi świadkami zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że kierujący Fordem przejechał na wprost przez rondo, uderzył w barierki ochronne i znak drogowy, a następnie zjechał na pobocze, gdzie samochód się zatrzymał. Mężczyzna został wydobyty z pojazdu przez strażaków, a następnie przewieziony przez Zespół Ratownictwa Medycznego do wolsztyńskiego szpitala.

W trakcie badań, u mężczyzny stwierdzono m.in. uraz kręgosłupa, konieczna więc okazała się jego hospitalizacja. Od kierującego pobrano też krew do badań pod kątem ustalenia ewentualnej obecności alkoholu lub podobnie działającego środka.  

Wstępne ustalenia, jakie poczynili policjanci po konsultacji z lekarzami wskazują, że możliwą przyczyną zdarzenia mogło być zasłabnięcie mężczyzny, który jest diabetykiem. W sprawie prowadzone się czynności, których celem jest ustalenie wszelkich okoliczności tego zdarzenia.  

Źródło: KPP Wolsztyn

Czytaj również

CERMOTOR
Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika