iWlkp.pl reklamy
KWP POZNAŃ, KMP POZNAŃ

Przygotowali kilkadziesiąt koktajli Mołotowa, chcieli obrzucić nimi pociąg

Zdjęcie: KWP Poznań

Policjanci z KWP Poznań i z KMP Poznań zatrzymali dwóch mężczyzn zamieszanych w przygotowanie kilkudziesięciu koktajli Mołotowa, z zamiarem obrzucenia pociągu z tysiącem kibiców z Łodzi.

Na podstawie materiałów dowodowych prokuratura jednemu z zatrzymanych postawiła zarzut z art. 171 par. 1 KK, za co grozi mu do 8 lat więzienia. Drugi z zatrzymanych po przesłuchaniu został zwolniony.
 
Wszystko wydarzyło się 31 lipca 2023 r. Na wiadukcie w Antoninku pod Poznaniem zostało znalezionych 28 butelek z benzyną, tzw. koktajli Mołotowa. Kilka godzin wcześniej tą trasą kolejową jechał pociąg specjalny z prawie 1000 kibiców Widzewa Łódź. Kibice wracali ze Szczecina do Łodzi.
 
Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Pseudokibiców KWP Poznań ustalili, że osoby z tzw. ekipy swarzędzkich fanatyków chciały obrzucać improwizowanymi ładunkami zapalającymi pociąg specjalny. W tym celu weszli na wiadukt kolejowy w Antoninku. Czekali na pociąg, który ich zdaniem miał przejeżdżać torem pod wiaduktem. Tylko przypadek sprawił, że pociąg był skierowany przez kolejarzy na górny tor. Plan sprawców nie powiódł się.
 
W wyniku przeprowadzonych przez policjantów działań zebrano materiał dowodowy pozwalający na postawienie zarzutów i tymczasowe aresztowanie jednej osoby. Śledztwo trwa i nie wykluczone są dalsze zatrzymania.

 

Źródło: KWP Poznań


Czytaj również

CERMOTOR
Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika