iWlkp.pl reklamy
Wydarzenia

Pyra Trail 2023 i IX Kórnicki Maraton Turystyczny

Na miłośników rowerowych maratonów w tym roku czekają m.in. wydarzenia organizowane przez Kórnickie Bractwo Rowerowe. Pierwsze z nich – Pyra Trail 2023 – odbędzie się 17 czerwca 2023 r., a drugie – IX Kórnicki Maraton Turystyczny – 5 sierpnia 2023 r. Zawodnicy, którzy wezmą w nich udział, wystartują w Radzewie (koło Kórnika). Na oba wydarzenia trwają zapisy online.

Czerwiec 2023: Pyra Trail 2023

To już czwarty (formalnie) i trzeci (w systemie trójkowym) wyścig organizowany pod nazwą „Pyra Trail” (Wielkopolski Maraton Gravelowy Pyra Trail). Wydarzenie rozgrywane jest również w koncepcji trzyletniej (obejmującej lata 2021-2023) – oznacza to, że prowadzona jest zarówno klasyfikacja obejmująca każdy wyścig z osobna, jak i klasyfikacja łączna za wszystkie trzy starty. Uczestnikom tegorocznej edycji od początku będą towarzyszyć ogromne emocje – zarówno rowerzystom, którzy wystartują po raz pierwszy, jak i zawodnikom, którzy ścigali się już w poprzednich dwóch edycjach, bo jak wynika z tabeli wyników – kilka osób nadal ma szansę na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Zawodnicy, którzy zawitali na mecie Pyra Trail w 2021 i 2022 r., a ukończą także nadchodzącą edycję, będą mieć okazję do zgromadzenia wszystkich medali, dzięki czemu skompletują wyjątkową, pamiątkową kolekcję. Tegoroczny wyścig ruszy 17 czerwca o godzinie 06:45 z miejscowość Radzewo k. Kórnika, a jego uczestnicy będą mieć do pokonania dystans 300 km.

 

Sierpień 2023: IX Kórnicki Maraton Turystyczny

Kolejna edycja Kórnickiego Maratonu Turystycznego również odbędzie się w podkórnickim Radzewie, w dniach 5–6 sierpnia 2023 r. Najdłuższy z wyznaczonych dystansów, który zawodnicy będą mogli pokonać, wynosi 500 km; pozostałe mają: 100/200/300 km. Maraton nie ma charakteru wyścigu – organizator może podawać czasy przejazdu poszczególnych uczestników, jak również wyznaczył limit czasowy (wynosi on 30 godzin) do pokonania wybranych dystansów maratonu – to ważne dla tych uczestników, którzy zamierzają uzyskać kwalifikację do startu w innych maratonach rowerowych.Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika