iWlkp.pl reklamy
KPP KOŚCIAN

Rowerzysta uciekał przed radiowozami, przy okazji uszkodził inne samochody

Zdjęcie: KPP KOŚCIAN

18-letni rowerzysta uciekał ulicami Czempinia przed dwoma radiowozami, uszkadzając przy tym zaparkowane samochody. Kiedy został zatrzymany, okazało się, że prowadził po spożyciu alkoholu, a przy sobie miał narkotyki. Usłyszał łącznie siedem zarzutów, za które odpowie teraz przed sądem.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, 14 października br. około godziny 20.50 na ul. Strumykowej w Czempiniu. Policjanci z Czempinia zauważyli rowerzystę, który poruszał się chodnikiem bez oświetlenia. W związku z tym mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej, jednak ten zignorował polecenie i gwałtownie przyśpieszył, wyraźnie próbując uniknąć policyjnej kontroli.

Policjanci natychmiast podjęli za nim pościg. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie się, uciekinier nadal kontynuował jazdę, wjeżdżając w ulicę Kolejową, gdzie natrafił na patrol ruchu drogowego. Widok drugiego radiowozu nie przekonał go jednak do zatrzymania się. Po wjechaniu w ulicę Długą stracił on panowanie nad rowerem i uderzył w dwa zaparkowane BMW, przewrócił się, a następnie zaczął uciekać pieszo, lecz szybko został zatrzymany przez policjantów.

Badanie trzeźwości wykazało, że 18-letni mieszkaniec Czempinia miał w organizmie niemal 0,40 promila alkoholu. Jak się później okazało, nie była to jednak jedyna przyczyna próby ucieczki. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim woreczek strunowy z suszem roślinnym. Wykonane badania zabezpieczonych substancji narkotesterem, wskazały, że była to marihuana. Mężczyzna trafił do pomieszczenia dla zatrzymanych w kościańskiej komendzie.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 18-latek usłyszał łącznie 7 zarzutów. Odpowiadać będzie przed sądem za posiadanie narkotyków, które kwalifikowane jest jako przestępstwo, a także za liczne wykroczenia drogowe – kierowanie rowerem w stanie po użyciu alkoholu, jazdę po chodniku bez wymaganego oświetlenia po zmroku, niestosowanie się do znaków zakazu wjazdu, kilkukrotne niezastosowanie się do sygnałów do zatrzymania oraz uszkodzenie pojazdów.

Źródło: KPP KOŚCIAN


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika