iWlkp.pl reklamy
KPP MIĘDZYCHÓD

Rowerzysta zmienił pas ruchu. Doszło do zderzenia z osobówką

Zdjęcie: KPP Międzychód

Kierujący rowerem nie zasygnalizował manewru zmiany pasa ruchu i doprowadził do zderzenia z kierującym pojazdem osobowym. Zdarzenie miało miejsce w Sierakowie (powiat międzychodzki).

We wtorek 26 września 2023 po godzinie 8.00 oficer dyżurny międzychodzkiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce w Sierakowie w rejonie skrzyżowania ul. Wieleńskiej z Wilczą.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że 68-letni mężczyzna kierujący rowerem nie zasygnalizował manewru zmiany pasa ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym 39-letnim kierowcą Mazdy.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Nikt nie odniósł większych obrażeń. Rowerzysta, który doprowadził do kolizji został ukarany mandatem karnym.

Policjanci przypominają, że poruszający się po drodze rower musi być odpowiednio wyposażony w obowiązkowe elementy poprawiające bezpieczeństwo:

  • z przodu - co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej (może być światło migające),
  • z tyłu - co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej,
  • co najmniej jeden skutecznie działający hamulec,
  • dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.

Natomiast oprócz obowiązkowego wyposażenia jednośladu załóżmy na siebie kamizelkę odblaskową, która pozwoli kierowcy zobaczyć nas na drodze dużo wcześniej. Od tego, jak będziemy widoczni na drodze może zależeć nasze bezpieczeństwo.

Źródło: KPP Międzychód


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika