iWlkp.pl reklamy
PSP Rawicz

Samochód ciężarowy z odpadami przewrócił się do rowu

Zdjęcie: KP PSP Rawicz/sekc. Jakub Klima

Ciągnik siodłowy z naczepą wypełnioną odpadami zjechał na pobocze i przewrócił się do rowu. Kierowca nie odniósł obrażeń. Na miejscu kolizji interweniowały cztery zastępy strażaków.

Zgłoszenie o zdarzeniu na drodze krajowej nr 36 w okolicach stacji paliw w Topólce (gm. Miejska Górka) wpłynęło do dyżurnego stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Rawiczu w poniedziałek, 20 listopada 2023 r. o godz. 19.33. Wynikało z niego m.in., że w kabinie ciągnika „zakleszczony jest” kierowca.

Po dotarciu pierwszego zastępu ratowniczo-gaśniczego, kierujący działaniem ratowniczym potwierdził, że zestaw leży na prawym boku poza drogą, kierowca znajduje się poza samochodem i nie wymaga udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Nie występują też wycieki płynów eksploatacyjnych.

Działania strażaków polegały m.in. na zabezpieczeniu u oświetleniu terenu, odłączeniu zasilania akumulatorowego w ciągniku siodłowym, a także udzieleniu pomocy policjantom w upłynnieniu ruchu pojazdów.

Akcja trwała ponad trzy godziny, a uczestniczyły w nich cztery zastępy z Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu oraz z Ochotniczych Straży Pożarnych w Dłoni, Miejskiej Górce i Sobiałkowie. Początkowo ruch na drodze pomiędzy Dłonią a Sobiałkowem był wstrzymany, później odbywał się wahadłowo.

Źródło: KP PSP Rawicz/bryg. Krzysztof Skrzypczak


Czytaj również

CERMOTOR
Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika