iWlkp.pl reklamy
PSP Oborniki

Samochód osobowy uderzył w budynek mieszkalny

Zdjęcie: KP PSP Oborniki/asp. sztab. Waldemar Michałek, OSP Lipa

W minioną niedzielę,  5 marca 2023 roku ok. godz. 15:30 w miejscowości Lipa (powiat obornicki) samochód osobowy uderzył w budynek mieszkalny.

O godzinie 15:24 do SKKP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego marki Volkswagen Polo na 77. kilometrze drogi wojewódzkiej nr 178 na wysokości miejscowości Lipa.

 

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 178 z niewyjaśnionych przyczyn samochód osobowy marki Volkswagen Polo uderzył w budynek mieszkalny mieszczący się przy trasie. Pojazd znajdował się na pasie w kierunku Czarnkowa. Dwie osoby podróżujące pojazdem opuściły  samochód o własnych siłach przed przybyciem JOP i uskarżały się na ból kończyn dolnych. Po przebadaniu przez przybyły na miejsce PRM, osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala w Obornikach. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległy pojedyncze cegły muru budynku mieszkalnego – bez naruszenia ścian nośnych. Na czas prowadzonych działań ruch na DW178 został wstrzymany. Na miejscu znajdował się Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policja - informuje mł. bryg. Leszek Walczak z KP PSP Oborniki.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielenie KPP osobom poszkodowanym oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. Po zakończeniu czynności przez policję działania JOP polegały na sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu elementów karoserii i ziemi z jezdni.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych udziały brały 3 zastępy w sile 14 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Źródło: KP PSP Oborniki/mł. bryg. Leszek Walczak


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika