iWlkp.pl reklamy
PSP Koło

Samochód spłonął na A2

Zdjęcie: Archiwum KP PSP Koło

Dnia 02.08.2023 r. o godzinie 16:14 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o pożarze busa na autostradzie A2 w miejscowości Chełmno, gmina Dąbie.

Dyżurny do działań zadysponował strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole oraz druhów z OSP Dąbie i OSP Ruszków I. W wyniku rozpoznania ustalono, że palą się panele dźwiękochłonne oraz bus ciężarowy Peugeot Boxer na pasie awaryjnym na autostradzie A2. Kierowca opuścił pojazd przed przyjazdem służb. Nie było osób poszkodowanych.

- Zabezpieczono teren prowadzonych działań. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych podali dwa prądy wody w natarciu na palące się panele oraz busa. Pożar ugaszono. Kierowca busa odmówił udzielenia Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Na miejsce przybył patrol Policji. Działania Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej zakończono - podaje asp. Łukasz Nowakowski z KP PSP Koło.

Działania ratownicze prowadziło 15 strażaków przez 1 godzinę i 44 minuty. Dochodzenie w sprawie przyczyn zdarzenia prowadzi Policja.

Źródło: KP PSP Koło/asp. Łukasz Nowakowski

Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika