iWlkp.pl reklamy
KPP SZAMOTUŁY

Samochód uderzył w drzewo, zginął 68-letni kierowca

Zdjęcie: KP PSP Szamotuły/st. ogn. Marek Zawiasa, KPP Szamotuły

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w miniony wtorek, 4 kwietnia ok. godz. 9.20 pomiędzy Pniewami a Koninem w powiecie szamotulskim. Zginął 68-latek kierowca.

Samochodem biorącym udział w zdarzeniu kierował 68-letni mieszkaniec Pniew.

 

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy marki Ford, który uderzył w drzewo i znajdował się na pobliskim polu. Kierujący znajdował się uwięziony wewnątrz pojazdu, brak funkcji życiowych. Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu przy użyciu sprzętu hydraulicznego do osoby poszkodowanej, wydobyciu osoby z pojazdu, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy (resuscytacja krążeniowo-oddechowa), rozłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe, pomocy policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku. Niestety prowadzona na miejscu zdarzenia resuscytacja krążeniowo-oddechowa mężczyzny nie przyniosła skutku. Ratownicy ZRM stwierdzili zgon 68-letniego mężczyzny - podaje ogn. Łukasz Kawka z KP PSP Szamotuły.

W działaniach na miejscu zdarzenia brały udział zastępy z PSP Szamotuły, OSP Pniewy, OSP Podrzewie, policja oraz ZRM.

 

- Z zebranych informacji wynikało, iż kierując fordem transitem, mężczyzna zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Pomimo udzielonej pomocy, w wyniku doznanych obrażeń 68-latek zmarł na miejscu wypadku. Policjanci pracowali pod nadzorem prokuratora. Funkcjonariusze ustalali przyczyny i szczegółowe okoliczności zdarzenia oraz sporządzili niezbędną dla dalszego postępowania dokumentację procesową - informuje KPP Szamotuły.

Źródło: KP PSP Szamotuły/ogn. Łukasz Kawka, KPP Szamotuły






Czytaj również

CERMOTOR
Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika