iWlkp.pl reklamy
KP PSP Turek

Samochód uderzył w drzewo, zmarł kierowca busa, pasażerowie przewiezieni do szpitala

Zdjęcie: KP PSP Turek/asp. P. Kołuda

W poniedziałek, ok. godz. 6.30 w miejscowości  Targówka (powiat turecki) doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego śmierć poniósł 55-letni kierowca busa.

24 kwietnia 2023 r. o godzinie 6.29 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęła informacja o wypadku samochodu osobowego typu bus, który uderzył w przydrożne drzewo w miejscowości Targówka (gm. Malanów).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że w pojedzie znajdowały się cztery uwięzione osoby, jeden podróżujący wysiadł z samochodu o własnych siłach.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodów pożarniczych blokując drogę w obu kierunkach. Za pomocą narzędzi hydraulicznych strażacy wykonali dostęp do osób poszkodowanych, a następnie ewakuowali je na zewnątrz, gdzie udzielono im kwalifikowanej pierwszej pomocy. Przybyłe na miejsce zdarzenia zespoły ratownictwa medycznego zabrały do szpitala w celu dalszej hospitalizacji 3 osoby, ze względu na poniesione obrażenia lekarz stwierdził zgon kierowcy pojazdu. W celu zabezpieczenia ewentualnych wycieków substancji ropopochodnych strażacy położyli pod samochodem poduszkę piany ciężkiej. Na tym działania straży pożarnej zakończono, dalsze czynności na miejscu zdarzenia prowadziła policja oraz prokuratura.

W działaniach uczestniczyło 6 zastępów straży pożarnej, w tym 21 strażaków.

Źródło: KP PSP Turek/st. kpt. K. Gruszczyński
- Fotorelacja -


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika