iWlkp.pl reklamy
PSP RAWICZ

Samochód uderzył w przydrożne drzewo, kierowca zginął na miejscu

Zdjęcie: KP PSP Rawicz/bryg. K. Skrzypczak, dh M. Hoffmann

W wyniku uderzenia w przydrożne drzewo śmierć na miejscu poniósł młody mieszkaniec powiatu rawickiego. Aby wykonać do niego dostęp strażacy musieli użyć specjalnych nożyc i rozpieraczy hydraulicznych. Do zdarzenia doszło w miniony piątek w powiecie rawickim.

Zgłoszenie o tym tragicznym w skutkach wypadku wpłynęło do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Rawiczu w piątek, 5 maja 2023 r. o godz. 9:41.

Wynikało z niego, że na drodze pomiędzy Sarnówką i Łaszczynem (gmina Rawicz) samochód osobowy „owinął się” wokół przydrożnego drzewa. We wraku znajduje się kierowca nie dający oznak życia.

We wskazane miejsce pojechało 5 zastępów ratowniczych z Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu oraz z Ochotniczych Straży Pożarnych w Izbicach i Sarnowie, w tym grupa operacyjna komendanta powiatowego PSP.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych przystąpili do wykonania dostępu do 31-letniego mężczyzny pozostającego pośród pokiereszowanych elementów karoserii, u którego stwierdzili brak podstawowych funkcji życiowych.

Przybyły zespół ratownictwa medycznego na podstawie stwierdzonych u poszkodowanego poważnych obrażeń, odstąpił od prowadzenia medycznych czynności ratunkowych.

Na miejscu tragedii prace mające na celu ustalenie przyczyn i okoliczności zaistniałego wypadku prowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu pod nadzorem prokuratora.

Po ich zakończeniu, strażacy pomogli załadować wrak na pojazd pomocy drogowej oraz usunęli z pobliskiego pola porozrzucane elementy auta i przewożonych w nim przedmiotów.

Akcja, w której uczestniczyło 19 strażaków trwała niespełna 4 godziny.

Źródło: KP PSP Rawicz/bryg.Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika