iWlkp.pl reklamy
PSP Ostrzeszów

Samochód wypadł z drogi i dachował, dwie osoby ranne

Zdjęcie: KP PSP Ostrzeszów

W niedzielę 17 września 2023 ok. godz. 17.00 w miejscowości Ostrzeszów-Pustkowie (powiat ostrzeszowski) doszło do wypadku.

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy na dachu, którym podróżowały dwie osoby i znajdowały się poza pojazdem. Na czas działań droga została całkowicie zablokowana. Zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz przeprowadzono rozpoznanie. Ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz wyznaczono lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego przekazano osoby, które w dalszej części działań zostały zabrane do szpitali. Kontynuowano zabezpieczenie miejsce zdarzenia podczas prowadzenia czynności operacyjnych policji. Po zabraniu pojazdu przez pomoc drogową działania zakończono - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.
 
W działaniach na miejscu zdarzenia brały udział zastępy z PSP w Ostrzeszowie oraz OSP w Ostrzeszowie.
 
Jak wynika z ustaleń policji, 20-letni mieszkaniec Ostrzeszowa na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i dachował. Przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Kierujący i podróżująca z nim 18-latka zostali zabrani do szpitali. 


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika