iWlkp.pl reklamy
PSP KROTOSZYN

Śmiertelny wypadek na DK15, samochód osobowy zderzył się z autobusem

Zdjęcie: JRG Krotoszyn

Dziś, o godzinie 14.58 na DK15 na trasie Zduny - Krotoszyn (powiat krotoszyński) doszło do śmiertelnego wypadku. Kierujący samochodem osobowym 78-latek zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z autobusem. 

 

[AKTUALIZACJA]

- W momencie przybycia na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej, ratownicy natychmiastowo przejęli opiekę nad poszkodowanym kierowcą samochodu osobowego, któremu pierwszej pomocy medycznej udzieliła osoba postronna. To właśnie druh z ochotniczej straży pożarnej będący świadkiem zdarzenia po stwierdzeniu braku czynności życiowych rozpoczął resuscytację krążeniowo-oddechową, którą  kontynuowano z wykorzystaniem automatycznego defibrylatora oraz sprzętu do tlenoterapii czynnej - relacjonuje mł. kpt. Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. - Niestety, dodatkowe utrudnienie dla ratowników stanowiła silna deformacja bryły pojazdu uniemożliwiająca ewakuację poszkodowanego uczestnika zdarzenia, stąd decyzja o usunięciu części elementów konstrukcyjnych pojazdu przy użyciu narzędzi hydraulicznych. W momencie przybycia zespołu ratownictwa medycznego i uzyskania pełnego dostępu do kierowcy decyzją kierownika zespołu osobę poszkodowaną przetransportowano do punktu medycznego poza strefę zagrożenia, gdzie kontynuowano czynności resuscytacyjne.

Niestety, pomimo długotrwałego wysiłku służb ratunkowych życia mężczyzny nie udało się uratować. Drugi uczestnik zdarzenia podróżujący samodzielnie autobusem nie odniósł żadnych obrażeń i samodzielnie opuścił uszkodzony środek transportu. Policjanci obecni na miejscu zdarzenia rozpoczęli czynności dochodzeniowe z udziałem prokuratora oraz wyznaczyli objazdy zamkniętego odcinka drogi krajowej.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący od strony Krotoszyna mężczyzna w wieku 78 lat, kierujący pojazdem marki Dacia, z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka autobusem marki Karosa należącym do PKS Wołów, którym kierował 58-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu milickiego. Pomimo reanimacji śmierć na miejscu poniósł kierowca osobówki - informuje st. asp. Paulina Potarzycka, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie. 


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika