iWlkp.pl reklamy
PSP SZAMOTUŁY

Śmiertelny wypadek, nie żyje 26-letni kierowca

Zdjęcie: KP PSP Szamotuły/asp. sztab. Łukasz Wiernicki, asp. Marek Greczka, KPP Szamotuły

Do tragicznego wypadku doszło w minioną sobotę, 8 kwietnia 2023, ok. godz. 5:20 na drodze K92 w Sękowie (powiat szamotulski).

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą, droga krajowa była nieprzejezdna. Kierujący pojazdem Volkswagen znajdował się na poboczu drogi - brak funkcji życiowych, natomiast dwie osoby podróżujące samochodem Opel opuściły pojazd przed przybyciem SP i znajdowały się w pobliżu. Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym do czasu przybycia ZRM (resuscytacja krążeniowo-oddechowa, wsparcie psychiczne, tlenoterapia, zabezpieczenie przed utratą ciepła), rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku. Niestety prowadzona na miejscu zdarzenia resuscytacja krążeniowo-oddechowa mężczyzny nie przyniosła skutku. Ratownicy ZRM stwierdzili zgon 26-letniego mężczyzny. Dwie osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala - wyjaśnia ogn. Łukasz Kawka z KP PSP Szamotuły.

 

W działaniach na miejscu zdarzenia brały udział zastępy z PSP Szamotuły, OSP Podrzewie, OSP Sękowo, OSP Duszniki, OSP Bytyń, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 26-letni mieszkaniec gminy Duszniki, który kierował volkswagenem golfem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z 26-letnią mieszkanką powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, która kierowała oplem corsą. Pomimo podjętej reanimacji 26-letni mieszkaniec naszego powiatu zmarł na miejscu. Kierująca oplem oraz pasażerka zostały przetransportowane do szpitala. W sprawie toczyć się będzie prokuratorskie śledztwo, którego celem będzie szczegółowe wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego wypadku - podaje Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach.

Źródło: KP PSP Szamotuły/ogn. Łukasz Kawka, KPP Szamotuły


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika