iWlkp.pl reklamy
Krągola

Śmiertelny wypadek, nie żyje 49-letni motocyklista

Zdjęcie: KM PSP Konin/JRG Nr 2 w Koninie

W środę 27 września 2023 roku ok. godz. 12.00 w miejscowości Krągola (powiat koniński) doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego śmierć poniósł 49-letni motocyklista.

Po przybyciu na miejsce ustalono, że doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. Motocyklista leżał na poboczu drogi, natomiast kierowca Audi znajdował się poza pojazdem i nie wymagał udzielenia pomocy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wsparciu działań Zespołu Ratownictwa Medycznego w udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu motocykliście, który następnie został przetransportowany do szpitala - informuje st. kpt. Sebastian Andrzejewski z KM PSP Konin.

 

Niestety poszkodowany motocyklista zmarł w szpitalu. Policja podała wstępne ustalenia.

 

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń 37-letni mieszkaniec gminy Lądek kierował pojazdem marki Audi i chcąc wyjechać z posesji na drogę gminną nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem 49-letniemu mieszkańcowi gminy Stare Miasto. W wyniku odniesionych obrażeń motocyklista po przewiezieniu do szpitala zmarł. Konińscy policjanci pod nadzorem prokuratury będą wyjaśniać dokładne okoliczności tego zdarzenia - podaje Komenda Miejska Policji w Koninie.

W działaniach na miejscu zdarzenia brały udział zastępy z PSP Konin, OSP Lisiec Wielki, policja i ZRM. Czytaj również

CERMOTOR
Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika