iWlkp.pl reklamy
PSP Oborniki

Spłonął domek letniskowy

Zdjęcie: JRG Oborniki

W niedzielę 26 listopada 2023 r. do Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o pożarze dachu i komina w domku letniskowym.

Na miejscu okazało się, że pożarem objęty jest cały domek letniskowy o wymiarach ok 12x6 m. Na zewnątrz znajdował się właściciel, który opuścił budynek przed przybyciem Straży Pożarnej i nie wymagał udzielenia pomocy medycznej. Z informacji przekazanych przez właściciela wynikało, że w budynku znajdowały się dwie butle z gazem propan-butan (11 kg), jedna z nich została wyniesiona przed przybyciem pierwszego zastępu OSP.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 3 prądów wody w natarciu na palący się budynek, odłączeniu zasilania elektrycznego oraz wody oraz wyniesieniu drugiej butli na zewnątrz budynku.  

Po ugaszeniu pożaru działania straży polegały na rozebraniu konstrukcji ścian, częściowej rozbiórce dachu, przemieszczeniu pieca na paliwo stałe na zewnątrz oraz sprawdzeniu budynku kamerą termowizyjną.

W zdarzeniu brało udział  JRG Oborniki oraz zastępy ochotniczych straży pożarnych z Bąblina, Kiszewa, Nowołoskońca i Dąbrówki Leśnej

Źródło: KP PSP Oborniki/mł. kpt. Piotr Królak


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika