iWlkp.pl reklamy
Poradnik

Sprzęt AGD do kuchni - o czym pamiętać przy wyborze?

Wybór sprzętu AGD do kuchni zależy od indywidualnych potrzeb użytkowników. Jest jednak kilka uniwersalnych elementów, które powinny znaleźć się w tym pomieszczeniu. O czym pamiętać przy wyborze konkretnych urządzeń?

Okazuje się, że kwestię sprzętu AGD należy rozwiązać na początku planowania kuchni, jeszcze przed stworzeniem projektu. Decyzja odnośnie tego, czy w pomieszczeniu chcemy urządzeń wolnostojących czy pod zabudowę, będzie w tym przypadku kluczową kwestią. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy.

 

Ważne będzie rozmieszczenie urządzeń. Przy planowaniu należy wziąć pod uwagę istniejący układ hydrauliczny czy rozmieszczenie gniazdek. Lodówka nie powinna znajdować się w pobliżu piekarnika, płyty indukcyjnej czy gazowej, gdyż może się nadmiernie nagrzewać. Nie powinna też być ustawiona przy grzejniku.

 

Podstawowym sprzętem do kuchni będą lodówka, piekarnik, czy płyta indukcyjna. Większość decyduje się też na zmywarkę i kuchenkę mikrofalową. Przydatne okażą się jednak również drobniejsze urządzenia, jak np. czajnik, mikser, blender czy toster.

 

Dobrze, jeśli przy wyborze poszczególnych sprzętów dopasujemy je do estetyki całości. Warto zwrócić też uwagę na ich specyfikację czy opinie innych użytkowników. Zastanów się, czy będziesz z nich korzystać, np. jeśli nie jesteś miłośnikiem kawy nie warto inwestować w ekspres.


Czytaj również

iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika