iWlkp.pl reklamy
KPP OBORNIKI

Stracił równowagę i wpadł do rowu wypełnionego wodą

Zdjęcie: zdjęcie poglądowe

Mieszkaniec Rogoźna kierując samochodem dostrzegł pieszego, który stracił równowagę i wpadł do rowu melioracyjnego wypełnionego wodą. Bez wahania wszedł do wezbranej wody, wydobył mężczyznę i wezwał pomoc. 

Do niebezpiecznej sytuacji doszło przy ul. Boguniewskiej w Rogoźnie. Idący wzdłuż jezdni 52-letni mężczyzna stracił równowagę i wpadł do rowu melioracyjnego niemal do pełna wypełnionego wodą. Z pomocą ruszył przejeżdżający tamtędy mieszkaniec Rogoźna, który wszedł do wody, wydobył mężczyznę, a następnie ułożył w pozycji bezpiecznej. Zorientował się, że zdrowie poszkodowanego jest zagrożone, wezwał więc pomoc i opiekował się nim do czasu przybycia policji i służb ratunkowych.

Policjanci podkreślają w tej historii istotną rzecz. Nie należy ulegać przekonaniu, że człowiek zataczający się jest pod wpływem alkoholu, czy też, że poradzi sobie sam. Reagować należy w każdej sytuacji gdy dostrzeżemy zagrożenie, pamiętajmy jednak o zachowaniu ostrożności by samemu nie znaleźć się w niebezpieczeństwie.

Gdyby nie społeczna postawa mieszkańca Rogoźna, przedstawiona sytuacja mogłaby zakończyć się tragicznie. Ta zakończyła się szczęśliwie, chory człowiek otrzymał pomoc na czas. 

Źródło: KPP Oborniki

Czytaj również

CERMOTOR
Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika