iWlkp.pl reklamy
PSP RAWICZ

Straciła panowanie nad pojazdem, dwie osoby trafiły do szpitala

Zdjęcie: KP PSP Rawicz/bryg. Krzysztof Skrzypczak

Dwoje kierowców trafiło do szpitala na skutek obrażeń doznanych w wyniku zderzenia dwóch aut osobowych na DW nr 309. Interweniowały trzy zastępy strażaków, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz policjanci. Przez dwie godziny droga była zablokowana.

Do wypadku doszło w czwartek, 18 stycznia 2024 r. przed godz. 16.00 na drodze wojewódzkiej nr 309 pomiędzy Izbicami i Rawiczem. Panowały wówczas wyjątkowo trudne warunki drogowe spowodowane opadami marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem.

Jadąca od strony Bojanowa toyotą yaris mieszkanka powiatu leszczyńskiego na śliskiej nawierzchni drogi straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z jadącym z naprzeciwka citroenem C4. Zarówno ona, jak i kierujący citroenem mieszkaniec gminy Rawicz odnieśli obrażenia ciała i zostali przewiezieni do rawickiego szpitala. Zanim na miejsce dotarły ZRM, kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym udzielili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Izbicach i z Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu.

Ponadto strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli akumulatory w rozbitych pojazdach, pomogli załadować je na autolawety, a także usunęli zanieczyszczenia powypadkowe z jezdni. Wskazywali też podróżującym DW 309 alternatywne drogi umożliwiające objazd wyłączonego z ruchu odcinka jezdni.  

Źródło: KP PSP Rawicz/bryg. Krzysztof Skrzypczak


Czytaj również

CERMOTOR
Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika