Latem uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu. Niestety, pogoda zwłaszcza w tym roku, co chwile nas zaskakuje. A my z pewnością nie mamy ochoty na ciągłe przechodzenie z tarasu do domu, chowając się przed deszczem. Z pomocą przychodzi zadaszenie tarasu. Dla kogo będzie idealne?
Plusy i minusy zadaszenia tarasu
Sama decyzja o założeniu zadaszenia na taras nie wystarczy. Trzeba podjąć dalsze kroki, czyli zastanowić się jakie zadaszenie chcemy. Do wyboru mamy np. lekkie, ze szkła, z płyt poliwęglanowych, a nawet pełne, czyli takie, które nie będzie przepuszczało światła.
Szkło będzie pasowało wszędzie, jednak jest kosztowne i nie zawsze spełnia swoje zadanie. W lecie nie daje cienia, a zimą śnieg zalegający na zadaszeniu zaciemnia pokój, z którego wychodzi taras. Jeżeli taka forma nam nie odpowiada, możemy zdecydować się na półśrodek, czyli markizę. Jest to częściowe zadaszenie pozwalające na ochronę przed deszczem lub wielkimi upałami. Ochroni nie tylko osoby siedzące na tarasie, ale także meble ogrodowe oraz podłogę szczególnie tą z drewna.
Zadaszenie częścią domu
Zadaszenie tarasu nie zawsze jest osobnym elementem. Często to integralna część domu. Może zostać zaprojektowana, jako odrębny element lub być jego częścią. Przeważnie ma konstrukcję żelbetonowej płyty. Musi mieć wykonaną hydroizolację. Pamiętajmy, że stałe zadaszenie spowoduje, że nie będziemy mieli dopływu światła na taras. Warto więc zrobić okno lub zamontować świetlik dachowy.
Zadaszenie tarasu samo w sobie jest dobrym rozwiązaniem, trzeba jednak zdecydować, które zadaszenie będzie dla nas odpowiednie.
Poprzednia
Następna