iWlkp.pl reklamy
KM PSP KALISZ

Tragiczny finał wypadku na DK12. Poszkodowana zmarła w szpitalu

Zdjęcie: KM PSP Kalisz/JRG2 Kalisz, KMP Kalisz

W sobotę 22 lipca 2023 na DK12 w Opatówku (powiat kaliski) doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych oraz ciężarówki. Niestety w szpitalu zmarła jedna z poszkodowanych w tym zdarzeniu.

Zdarzenie miało miejsce przed godz. 11.00.

Trzech kierowców opuściło auta przed przybyciem zastępów straży, natomiast pasażerka z samochodu  osobowego, znajdowała się w pojeździe. Ruch w obydwu kierunkach był zablokowany. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, równocześnie z zastępami straży przybył na miejsce zdarzenia ZRM, który przystąpił do oceny osób poszkodowanych. Ratownicy odłączyli akumulatory w pojazdach. Następnie na miejsce zdarzenia przybyło drugie ZRM. Po przebadaniu przez ZRM trzy osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala, natomiast kierowca samochodu ciężarowego pozostał na miejscu zdarzenia. Po zakończeniu czynności operacyjnych przez Policję, pozostałości po wypadku usunięto - podaje KM PSP Kalisz.

Niestety tego samego dnia w kaliskim szpitalu zmarła 86-letnia pasażerka jednego z samochodów osobowych biorących udział w wypadku.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierowca pojazdu marki Citroen zatrzymał się chcąc skręcić w lewo. W tył samochodu wjechała ciężarówka, w wyniku uderzenia citroen przemieścił się na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadącego prawidłowo forda. 

Fordem podróżowały 50-latka i 86-letnia pasażerka, citroenem - 68-latek.

 Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika