iWlkp.pl reklamy
PSP Oborniki

Trzy pojazdy zderzyły się na drodze wojewódzkiej

Zdjęcie: KP PSP Oborniki/asp. sztab. Waldemar Michałek, mł. ogn. Piotr Burda

17 kwietnia 2023 r. o godzinie 19:27 do SKKP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o wypadku 3 samochodów osobowych marki Volkswagen Golf, Peugeot 206 i Audi A6 na 78. kilometrze drogi wojewódzkiej nr 178 na wysokości miejscowości Lipa.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 178 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych marki Volkswagen Golf, Peugeot 206 i Audi A6. Pojazdy znajdowały się na jezdni i blokowały drogę w obydwu kierunkach. Kierujący golfem oraz audi opuścili pojazd o własnych siłach przed przybyciem JOP i nie wymagali udzielenia pomocy medycznej. W wyniku zderzenia kierujący peugeotem wypadł z pojazdu i leżał na jezdni. Po przebadaniu przez ZRM został przetransportowany do szpitala w Obornikach. Na czas prowadzonych działań ruch na DW178 został wstrzymany. Na miejscu znajdował się Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielenie KPP osobie poszkodowanej, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz oświetleniu terenu akcji w celu przeprowadzenia oględzin przez przybyłych na miejsce funkcjonariuszy Policji. Po zakończeniu czynności przez Policję działania JOP polegały na sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu elementów karoserii z jezdni.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych udziały brały 4 zastępy w sile 20 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Źródło: KP PSP Oborniki/mł. bryg. Leszek Walczak


Czytaj również

CERMOTOR
Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika