iWlkp.pl reklamy
PSP Oborniki

Trzy pojazdy zderzyły się na krajówce

Zdjęcie: KP PSP Oborniki/asp. sztab. Waldemar Michałek, ogn. Michał Burda

Dnia 20 marca 2023 r. o godzinie 14:24 do SKKP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych marki RENAULT CAPTUR i IVECO DAILY oraz samochodu ciężarowego marki SCANIA na 238. kilometrze drogi krajowej nr 11 na wysokości miejscowości Parkowo.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że na drodze krajowej nr 11 doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych marki RENAULT CAPTUR i IVECO DAILY oraz samochodu ciężarowego marki SCANIA. Samochody osobowe znajdowały się na pasach jezdni a pojazd ciężarowy częściowo na jezdni i częściowo na poboczu DK11. Wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy o własnych siłach przed przybyciem JOP. Dwie osoby podróżujące pojazdami osobowymi wymagały udzielenia pomocy medycznej. Po przebadaniu przez przybyły na miejsce PRM, osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala w Obornikach.  Kierowca pojazdu ciężarowego nie wymagał udzielenia pomocy medycznej i pozostał na miejscu zdarzenia. Na czas prowadzonych działań droga krajowa była zablokowana w obu kierunkach. Na miejscu znajdował się Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu  kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, wstrzymaniu ruchu na drodze krajowej w obu kierunkach. Po zakończeniu czynności przez policję działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu usunięcia pojazdów przez pomoc drogową, usunięciu elementów karoserii z drogi oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych z powierzchni jezdni.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych udział brały 3 zastępy w sile 14 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Źródło: KP PSP Oborniki/mł. bryg. Leszek Walczak


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika