iWlkp.pl reklamy
Policja Kępno

Trzymiesięczny areszt tymczasowy dla nietrzeźwego sprawcy wypadku

Zdjęcie: KPP Kępno

Sąd Rejonowy w Kępnie na wniosek Prokuratora Rejonowego w Kępnie zastosował tymczasowy środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu dla sprawcy wypadku drogowego do którego doszło 24 listopada w Chojęcinie.

W dniu 24 listopada br. o godzinie 14:00 doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Chojęcin Szum na ulicy Warszawskiej. 65-letni mieszkaniec Cieszyna, kierujący samochodem ciężarowym marki Scania, znajdując się w stanie nietrzeźwości, spowodował wypadek drogowy, w którym ucierpiały dwie kobiety jadące samochodem osobowym marki Toyota. Kierująca mieszkanka Bralina w wieku 24 lat oraz pasażerka zamieszkała w Sycowie w wieku 43 lat z ogólnymi obrażeniami ciała zostały przetransportowane do szpitala w Kępnie.

Sprawca wypadku drogowego, kierując zestawem ciężarowym, znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wskazało prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W poniedziałek 27 listopada br. Sąd Rejonowy w Kępnie na wniosek Prokuratora Rejonowego w Kępnie zastosował tymczasowy środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Źródło: KPP Kępno


Czytaj również

CERMOTOR
Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika