- W niedzielę, 3 sierpnia, około godziny 22:15 na drodze ekspresowej S5, na 18 kilometrze trasy, doszło do niebezpiecznego incydentu z udziałem nietrzeźwego kierowcy. 47-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego, kierując pojazdem marki Opel Movano, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w barierę energochłonną. Po przybyciu policjanci przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało, że mężczyzna miał aż 2,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca został zatrzymany, a o jego dalszym losie zadecyduje Sąd Rejonowy w Kościanie. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń - informuje Komenda Powiatowa Policji w Kościanie.






















