iWlkp.pl reklamy
Policja Śrem

Ukradli części samochodowe za 100 tys. zł

Zdjęcie: KPP Śrem

Śremscy kryminalni ustalili i wspólnie z policjantami Grupy Realizacyjnej, na terenie Poznania, zatrzymali dwóch włamywaczy, którzy z firmy w gminie Brodnica ukradli felgi samochodowe, akumulatory, chłodnice i belki aluminiowe, w sumie mienie o łącznej wartości 100 000 złotych. Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowego. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

W październiku 2023 roku Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o tym, że włamano się na teren firmy w gminie Brodnica skąd skradziono: ponad 100 felg samochodowych, 140 akumulatorów, 200 sztuk zestawów chłodnic od samochodów i 50 sztuk belek aluminiowych chroniących chłodnice samochodu, w sumie mienie o łącznej wartości 100 000 złotych.

Nad sprawą pracowali policjanci z Wydziału Kryminalnego śremskiej Policji. Ich żmudna i wnikliwa praca doprowadziła do ustalenia włamywaczy. Okazali się nimi obywatele Rumunii, mieszkający w Poznaniu, którzy 4 października 2023 roku, w nocy, przyjechali na teren gminy Brodnica, na tzw. gościnne występy.

Wczoraj, 16 stycznia, śremscy kryminalni wspólnie z policjantami Grupy Realizacyjnej udali się do Poznania, gdzie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania, mających 30 i 35 lat.

Zatrzymani zostali przewiezieni do śremskiej Komendy Policji, usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani. Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowego.

Sprawa jest w toku i znajdzie swój finał w sądzie.

Źródło: KPP Śrem/Ewa Kasińska


Czytaj również

CERMOTOR
Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika