iWlkp.pl reklamy
KPP Kępno

Ukradli grzejniki, u jednego ze złodziei znaleziono narkotyki

Zdjęcie: KPP Kępno/sierż.szt. Filip Ślęk

Policjanci z Posterunku Policji w Trzcinicy z/s w Laskach wraz z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego KPP w Kępnie ustalili i zatrzymali trzech sprawców kradzieży grzejników z prywatnej posesji.

W ubiegłym tygodniu, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem na terenie jednej z posesji w miejscowości Drożki, z której skradziono dużą ilość grzejników.  Pokrzywdzony poniósł stratę w wysokości 25 000 złotych.

Policjanci zaraz po zgłoszeniu rozpoczęli ustalanie, kto mógł dokonać tej kradzieży. W toku prowadzonych czynności służbowych ustalono, że kradzieży dokonało trzech mężczyzn w wieku 33 i 35 lat, mieszkańcy gminy Rychtal. Podczas przeszukania u 33-latka policjanci ujawnili narkotyki w postaci ponad 30 gram marihuany i 34 gramy amfetaminy.

Wszyscy mężczyźni odpowiedzą za wspólne dokonanie kradzieży, dodatkowo 33-latek odpowie za posiadanie środków odurzających i psychotropowych.  Grozi im kara do 5 lat więzienia. Większość grzejników udało się odzyskać, jednak kilka z nich zostało już zniszczonych.

Źródło: KPP Kępno/sierż.szt. Filip Ślęk


Czytaj również

CERMOTOR
Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika