iWlkp.pl reklamy
Poradnik

Urządzenie małej łazienki

Mała łazienka, zwłaszcza w mieszkaniu, to wyzwanie, z którym musi się zmagać wiele osób. Na co zwrócić uwagę, by była piękna i funkcjonalna?

Przede wszystkim w małych przestrzeniach liczy się odpowiednie rozplanowanie urządzeń, a tych zwykle trzeba zmieścić sporo – toaleta, umywalka, prysznic lub wanna, a nawet pralka! Nie można też zapomnieć o miejscu do przechowywania.

 

Wbrew pozorom w niewielkiej łazience nie trzeba rezygnować z wanny. Najlepiej umiejscowić ją na wprost wejścia. Na rynku są dostępne gotowe rozwiązania umywalek z szafkami, które są małe i zmieszczą się nawet w małej przestrzeni. W ofercie sklepów możemy też znaleźć bardzo płytkie szafki do przechowywania – o głębokości do 15 cm. Nie zajmą dużo miejsca, pozwolą nam jednak na przeznaczenie przestrzeni do przechowywania np. kosmetyków. Co do samych szafek – jeśli zdecydujemy się na lustrzane fronty możemy dodatkowo uzyskać wrażenie większej przestrzeni. Duże lustro nad umywalką również spełni taką funkcję.

 

Dobrym wyborem będzie zamontowanie podwieszanej toalety – przez to, że nie będzie zajmować części podłogi, pomieszczenie będzie wydawało się większe.

 

 

Jeśli zdecydujemy się na umieszczenie na jednej ze ścian mocnych wzorów, reszta przestrzeni powinna pozostać stonowana.

 


Czytaj również

iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika