KW PSP Poznań

Usterka w samolocie. Konieczne było awaryjne lądowanie

Usterka w samolocie. Konieczne było awaryjne lądowanie
Zdjęcie: KP PSP Ostrów Wielkopolski

We wtorek 19 maja 2026 roku po godz. 18:00 na lotnisku w Michałkowie w powiecie ostrowskim doszło do awaryjnego lądowania samolotu.

Po godz. 18:00 ostrowscy strażacy otrzymali informację o awaryjnym lądowaniu lekkiego samolotu o masie około 600 kg. Samolotem podróżowały dwie osoby, miała wystąpić usterka przedniego koła.
 
 
- W czasie gdy pilot krążył nad lotniskiem, wytracając paliwo przed próbą lądowania, strażacy przygotowywali się na każdy możliwy scenariusz. Teren został zabezpieczony, a służby ratunkowe pozostawały w pełnej gotowości do natychmiastowego podjęcia działań ratowniczych. Na szczęście finał tej trudnej akcji okazał się szczęśliwy. Awionetka bezpiecznie dotknęła pasa lotniska, a pilot i pasażer opuścili pokład o własnych siłach - podaje asp. Martin Halasz z KW PSP Poznań.

 







Czytaj również

iWlkp.pl reklamy
WALBET

iWlkp.pl reklamy
LAGWOOD2

iWlkp.pl reklamy
PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN