iWlkp.pl reklamy
Z Wielkopolski

W końcu wpadła w ręce policji. Za kratkami spędzi ponad 10 lat

Zdjęcie: KPP Gniezno

Gnieźnieńscy policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób zatrzymali kobietę poszukiwaną czerwoną notą Interpolu, europejskim nakazem aresztowania i 17 listami gończymi wydanymi przez sądy rejonowe w całym kraju.

 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie od połowy 2022 roku prowadzili poszukiwania 29-letniej mieszkanki powiatu gnieźnieńskiego skazanej prawomocnymi wyrokami sądowymi za liczne oszustwa.

- Tropy wiodły ich do Niemiec i Holandii. Pomimo intensywnych czynności, kobieta poszukiwana skutecznie ukrywała się. Funkcjonariusze sprawdzali wszystkie zbierane w tej sprawie informacje. W pewnym momencie, policjanci ustalili, że 29-latka ma nowego partnera i sporadycznie przyjeżdża do Polski, gdzie przebywa u jego rodziny na terenie województwa lubelskiego - informuje policja.

Pod koniec ubiegłego tygodnia nastąpił przełom, okazało się, że poszukiwana przyjechała do Polski na uroczystości rodzinne. 26 sierpnia rano funkcjonariusze zapukali do drzwi mieszkania, w którym przebywała 29-latka. Została zatrzymana, po czym trafiła do policyjnego aresztu w Białej Podlaskiej.

Poszukiwana rozpoczęła już odbywanie zasądzonej przez wymiar sprawiedliwości karę więzienia wynoszącą 10 lat i 8 miesięcy.

Źródło: KPP Gniezno

Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika