iWlkp.pl reklamy
Ważne sprawy

W lesie znaleziono pocisk przeciwpancerny

Zdjęcie: Nadleśnictwo Czerniejewo

Strażnicy leśni z Nadleśnictwa Czerniejewo podczas jednego z patroli zauważyli przedmiot przypominający pocisk. Sytuacja miała miejsce na terenie Leśnictwa Dzikowy Bór.

Na miejsce przyjechali pirotechnicy z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego. 
 
- Po ich analizie i stwierdzeniu, że bez wątpliwie jest to amunicja, z czasów II wojny światowej, wezwano patrol saperski nr 15 z 2 Pułku Inżynieryjnego w Inowrocławiu, który zabezpieczył i wywiózł pocisk przeciwpancerny kalibru 88 mm. To nie pierwszy raz, kiedy na terenie tego leśnictwa znajdujemy pociski z czasów II Wojny Światowej, gdyż w tej okolicy znajdowały się magazyny armii niemieckiej. Pamiętajmy, że na terenie lasów jeszcze długo będzie można natknąć się na niebezpieczne pozostałości po działaniach militarnych, głównie z czasów II wojny światowej. Ważne jest, by samodzielnie nie ruszać tego typu znalezisk, gdyż może się to dla nas skończyć kalectwem, a nawet śmiercią. Jeżeli podczas wędrówki w lesie natkniemy się na niewybuchy, od razu skontaktujmy się z lokalnym Nadleśnictwem lub Policją - wyjaśnia Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu.

 

Źródło: Facebook/Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika