iWlkp.pl reklamy
KPP Wolsztyn

W samochodzie pozostało dwuletnie dziecko. Wybito szybę

Zdjęcie: KPP Wolsztyn

Wystarczyła chwila nieuwagi, by w zatrzaśniętym przypadkowo aucie pozostało dwuletnie wystraszone i płaczące dziecko oraz… kluczyki samochodowe. Zdesperowany mężczyzna nie mogąc dostać się do swego auta zadzwonił na numer alarmowy 112 i poprosił o przyjazd patrolu. Mundurowi w tej niecodziennej sytuacji, na prośbę mężczyzny wybili szybę i umożliwili zaopiekowanie się dzieckiem.

01.02.2024 r. ok. godz. 17:00 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o nietypowym zdarzeniu, do którego doszło na ul. 5 Stycznia w Wolsztynie. Z przekazanej przez WCPR wiadomości wynikało, że w zaparkowanym przed jednym ze sklepów samochodzie znajduje się dwuletnie dziecko, do którego jego rodzice nie mają dostępu ze względu na zatrzaśnięte wewnątrz kluczyki. Ojciec dziecka prosił o przyjazd patrolu i pomoc w dostaniu się do samochodu, nawet poprzez wybicie jednej z szyb.

Na miejsce skierowani zostali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi dotarli we wskazany rejon już po chwili. Zastali tam przestraszone i płaczące dziecko oraz wyraźnie zdenerwowanych rodziców. Po krótkich oględzinach pojazdu, na jego prośbę wybili szybę w przednich drzwiach. Musieli robić to ostrożnie, by jeszcze bardziej nie przestraszyć dziecka oraz – co ważniejsze – by odłamki szkła nie zraniły chłopczyka.

Po chwili mężczyzna mógł wyciągnąć syna z auta i uspokoić go. Na szczęście maluszkowi nic się nie stało.

Źródło: KPP Wolsztyn

Czytaj również

CERMOTOR
Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika