iWlkp.pl reklamy
Z policji

W wynajmowanym pomieszczeniu przechowywał 27 kg marihuany

Zdjęcie: KPP Środa Wlkp.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. zatrzymali 40 – letniego mieszkańca Poznania, który w wynajmowanym pomieszczeniu magazynowym posiadał znaczną ilość środka odurzającego. Sąd Rejonowy w Środzie Wlkp. zdecydował o tymczasowo aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 20 października br. na terenie powiatu średzkiego. Kryminalni zatrzymali mężczyznę, który w wynajmowanym pomieszczeniu magazynowym posiadał ponad 27 kilogramów środka odurzającego. Użyty tester narkotykowy wykazał, że jest to marihuana.

W efekcie mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania znacznych ilości środków zabronionych ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Zarówno średzcy policjanci, jak i prokurator wnioskowali o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd przychylił się do wniosku. Za posiadanie środków odurzających w znacznej ilości ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 10 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Środzie Wlkp. zdecydował, że poznaniak spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie śledczym.

Źródło: KPP Środa Wlkp.


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika