iWlkp.pl reklamy
Policja Złotów

Weszła do mieszkania, uderzyła 85-latkę garnkiem w głowę, ukradła saszetkę z dokumentami i pieniędzmi

Zdjęcie: KPP Złotów/asp. Damian Pachuc

Policjanci ze złotowskiej jednostki zatrzymali 21-letnią mieszkankę miasta, która doprowadziła 85-latkę do stanu bezbronności uderzając ją garnkiem w głowę, a następnie ukradła saszetkę z dokumentami i pieniędzmi. Tego samego dnia została zatrzymana i usłyszała zarzut. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 5.

W poniedziałek (5.02.) w godzinach popołudniowych Dyżurny złotowskiej jednostki został powiadomiony o ataku na seniorkę, do którego miało dojść w jednym z mieszkań na osiedlu bloków w Złotowie.

Z przekazanych informacji wynikało, że 21-letnia kobieta, która do stycznia opiekowała się seniorką, weszła do jej mieszkania gdy ta spała. Z kuchni wzięła garnek i uderzyła 85-latkę w głowę, doprowadzając ją do stanu bezbronności, po czym z szafki zabrała saszetkę z dokumentami oraz pieniędzmi i wybiegła z mieszkania. Informacje przekazane przez poszkodowaną oraz opis kobiety pozwoliły mundurowym skojarzyć sprawczynię rozboju z wcześniejszych interwencji w których uczestniczyła. Policjanci po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego, który zabrał seniorkę do szpitala, udali się do miejsca zamieszkania 21-latki i ją zatrzymali. Odzyskano saszetkę z dokumentami i całą sumą pieniędzy.

Kobieta kolejnego dnia usłyszała zarzut do którego się przyznała. Prokurator wobec sprawczyni rozboju zastosował dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się i kontaktowa z pokrzywdzoną.

W tym przypadku, za przestępstwo rozboju grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło: KPP Złotów/asp. Damian Pachuc

Czytaj również

CERMOTOR
Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika