Z powiatu

Weszła na drzewo i nie była w stanie sama zejść

Weszła na drzewo i nie była w stanie sama zejść
Zdjęcie: Archiwum JRG 1 Kalisz

W środę 27 maja 2026 roku ratownicy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego w Kaliszu zostali zadysponowani do działań w miejscowości Grabów nad Prosną, gdzie młoda kobieta weszła na drzewo na wysokość około 15 metrów i nie była w stanie samodzielnie zejść na ziemię.

Ze względu na lokalizację drzewa, które rosło pochylone nad rzeką, oraz brak możliwości skutecznego wykorzystania drabiny mechanicznej, konieczne było zastosowanie technik ratownictwa wysokościowego.

- Działania ratowników polegały na bezpiecznym dotarciu do osoby poszkodowanej wykorzystując drzewołazy, zabezpieczeniu jej w trójkąt ewakuacyjny oraz sprowadzeniu na ziemię przy wykorzystaniu technik linowych. Ewakuacja została przeprowadzona w asyście ratownika SGRW - podaje  kpt. A. Bartoszewski z KM PSP Kalisz.

Na miejscu działania prowadzili również strażacy z JRG Ostrzeszów oraz OSP Grabów nad Prosną.

Dzięki sprawnej współpracy wszystkich służb akcja zakończyła się bezpiecznym sprowadzeniem kobiety na ziemię.


Źródło: KM PSP Kalisz/kpt. A. Bartoszewski




Czytaj również

iWlkp.pl reklamy
WALBET

iWlkp.pl reklamy
LAGWOOD2

iWlkp.pl reklamy
PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN