iWlkp.pl reklamy
Straż graniczna

Wielkopolska: Chciał zakupić broń i przemycić ją do Holandii

Zdjęcie: strazgraniczna.pl/Warmińsko-Mazurski Oddział SG

Funkcjonariusze Straży Granicznej w wyniku współpracy ze Służbą Kontrwywiadu Wojskowego zatrzymali 54 – letniego Holendra, który chciał nielegalnie kupić broń palną w Polsce. Do zatrzymania doszło na terenie powiatu poznańskiego.

- Mężczyzna „wpadł” na gorącym uczynku, kiedy w minionym tygodniu na terenie powiatu poznańskiego próbował zakupić 5 szt. broni palnej marki Glock i CZ wraz z magazynkami. Za broń Holender miał zamiar zapłacić 4 tys. euro.  Do sprawy zabezpieczono dodatkowo 7,3 tys. euro ujawnione w samochodzie Holendra oraz urządzenia elektroniczne i inne przedmioty mogące stanowić dowód w sprawie. Okazało się, że mężczyzna zamierzał broń przemycić z Polski  i wykorzystać ją na terytorium Holandii. Jak ustalono, Holender powiązany jest ze skrajnymi ugrupowaniami nacjonalistycznymi - informuje Komenda Główna Straży Granicznej.

- Prokurator Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu przedstawił zatrzymanemu zarzuty handlu bez wymaganego pozwolenia bronią palną oraz amunicją kwalifikowane z art. 263 § 1 kk. Czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. W trackie czynności zabezpieczono 5 pistoletów marki Glock i CZ wraz z magazynkami.  Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, obawę ucieczki oraz grożącą podejrzanemu surową karę, prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora, uwzględnił wniosek i zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy - podaje Prokuratura Krajowa.

Źródło: strazgraniczna.pl, Prokuratura Krajowa


Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika