iWlkp.pl reklamy
Straż pożarna

Wpadli, ponieważ szli pieszo autostradą

Zdjęcie: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze Placówki SG w Kaliszu zatrzymali trzech nielegalnie przebywających w Polsce cudzoziemców. Wpadli w ręce policjantów na autostradzie A2 podczas niebezpiecznej, pieszej wędrówki w pasie drogowym.

5 sierpnia funkcjonariusze SG z Kalisza przyjęli od konińskich policjantów trzech cudzoziemców, którzy nie posiadali dokumentów uprawniających do legalnego pobytu w Polsce. Przekazani obcokrajowcy zostali zauważeni przez policjantów podczas niebezpiecznej, pieszej wędrówki poboczem autostrady A2 na wysokości powiatu słupeckiego. Z ustaleń policjantów wynikało, że cudzoziemcy podróżowali w kierunku Niemiec osobowym fordem, który brał udział w kolizji drogowej na autostradzie A2. Po tym zdarzeniu drogowym migranci, nie wiedząc gdzie się znajdują, pieszo oddalili się poboczem trasy A2 w kierunku zachodniej granicy Polski.

Dokonane sprawdzenia potwierdziły, że trzech cudzoziemców w wieku 24, 33 i 36 lat, to obywatele Iranu. Z uwagi na nielegalny pobyt w naszym kraju, wszystkich cudzoziemców zatrzymano oraz wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu. Do czasu wydania decyzji o konieczności opuszczenia naszego kraju, Irańczyków umieszczono w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

Źródło: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Czytaj również

CERMOTOR
Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika