iWlkp.pl reklamy
KPP JAROCIN

Wpłacili zaliczki na okna, drzwi czy bramy wraz z montażem. Nie doczekali się wykonania usługi, ani zwrotu pieniędzy

Zarzut oszustwa postawili jarocińscy śledczy mieszkańcowi powiatu jarocińskiego, który naraził swoich klientów na straty blisko 350 tys. zł. 41-latek, za popełnione przestępstwo, w więzieniu może spędzić nawet 8 lat.

W maju ubiegłego roku Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie przyjęła zawiadomienie o oszustwie, w którym pokrzywdzony stracił ponad 50 tys. zł. Jak wynikało z informacji przekazanej przez pokrzywdzonego, u 41-letniego mieszkańca powiatu jarocińskiego, prowadzącego działalność gospodarczą związaną z wykończeniami budynków, zamówił żaluzje, drzwi i bramy wraz z montażem. Pomimo, że na ten cel wpłacił zaliczkę, prace nie zostały wykonane.

Jak się okazało w toku prowadzonych czynności, mieszkaniec powiatu poznańskiego nie był jedynym pokrzywdzonym przez przedsiębiorcę. Podobne zamówienia na wykonanie okien, drzwi, rolet itp. wraz z montażem złożyły jeszcze cztery inne osoby. One również wpłaciły wysokie zaliczki, jednak ani produkty ani montaż nie zostały przez zleceniobiorcę wykonane. Przedsiębiorca nie zwrócił też zamawiającym pieniędzy, które mu wpłacili. Łączne straty jakie ponieśli pokrzywdzeni wyniosły blisko 350 tys. zł.

Ostatecznie kryminalni z Jarocina przedstawili mężczyźnie zarzut popełnienia przestępstwa oszustwa na na szkodę pięciu osób. Grozi mu za to kara nawet 8 lat pozbawienia wolności. W toku prowadzonego śledztwa policjanci dokonali także zajęcia mienia o wartości 100 tys. zł na poczet przyszłej kary.

Źródło: KPP Jarocin

Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika