iWlkp.pl reklamy
KPP Września

Wybił szybę w kiosku. Ukradł... 81 pocztówek

Zdjęcie: KPP Września

Policjanci z Wydziału Kryminalnego dzięki podjęciu natychmiastowej interwencji zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do kiosku. W wyniku wybicia szyby, mężczyzna ukradł 81 widokówek przedstawiających Wrześnię.

3 sierpnia br. przed godziną 1:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji we Wrześni otrzymał zgłoszenie o włamaniu do kiosku na ulicy Warszawskiej. Działanie sprawcy polegało na wybiciu szyby i kradzieży widokówek z wizerunkiem Wrześni.

Po otrzymaniu interwencji z numeru alarmowego w rejon wskazanej ulicy skierowani zostali policjanci z Wydziału Kryminalnego, którzy zatrzymali sprawcę tego przestępstwa. Mężczyzna na słowo „Policja” podjął krótką, ale nieskuteczną próbę ucieczki.

W trakcie zatrzymania okazało się, że 20-latek ma zakrwawioną rękę od szyby, którą wybił w kiosku, ale nie przeszkadzało mu to, ponieważ był nietrzeźwy i miał ponad 2,5 promila we krwi. Po wytrzeźwieniu policjanci postawili mu zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał.

Wartość poniesionych strat na szkodę właściciela kiosku wyniosła prawie 650 złotych z czego ponad 200 złotych to wartość 81 widokówek przedstawiających Wrześnię. Mieszkańcowi Stargardu według kodeksu karnego grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Skradzione widokówki zostały odzyskane.

Źródło: KPP Września

Czytaj również

CERMOTOR
Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika