iWlkp.pl reklamy
KPP Czarnków

Wybrał się na grzyby, stracił orientację i utknął w bagnie

Zdjęcie: Facebook/OSP KSRG Krucz

O sporym szczęściu może mówić 70-latek z Czarnkowa, który podczas grzybobrania utknął w bagnie.

W niedzielę, 5 listopada br., około godziny 16.25 mundurowi z czarnkowskiej komendy otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 70-letniego mieszkańca Czarnkowa. Stróżów prawa poinformowała żona zaginionego. Z relacji wynikało, że jej mąż kilka godzin wcześniej wybrał się na grzyby w okolice miejscowości Hamrzysko – Gniewomierz. Po godzinie 15.00 skontaktował się z nią przez telefon komórkowy, informując o tym, że stracił orientację w terenie, źle się czuje, leży w błocie i nie ma czucia w nogach. Kobieta próbowała szukać męża na własną rękę, lecz bezskutecznie.

Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce wskazane przez zgłaszającą policyjny patrol z Czarnkowa oraz z Wielenia. Policjanci bezzwłocznie udali się pieszo w kierunku, gdzie mężczyzna miał wejść do lasu.

- Po przejściu około kilometra usłyszeli głośne nawoływanie o pomoc. Wówczas pobiegli w stronę, z której dochodziły krzywi, gdzie po chwili zauważyli zaginionego, który nie był w stanie się poruszać, jego część ciała od pasa w dół znajdowało się w błocie. Mundurowi wydostali 70-latka z błota, jednak mężczyzna nie czuł swoich nóg i nie mógł samodzielnie na nich ustać. Z uwagi na stan zdrowia mężczyzny oraz grząski i trudny teren leśny, dyżurny wezwał do pomocy druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruczu - podaje Karolina Górzna-Kustra z KPP Czarnków.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu służb mężczyzna został przetransportowany na noszach ratunkowych i przekazany załodze kartki pogotowia, która zadecydowała o przewiezieniu go do szpitala.

Na szczęście poszukiwania 70-latka zakończyły się szczęśliwie.

Źródło: KPP Czarnków/Karolina Górzna-Kustra

Czytaj również

Mobilny zuraw wynajem eriko
iPomagamy.pl
Na sygnale
Wiadomości z rynku pracy
Aktualności dla rolnika